logo


Omdat de trolleybussen van de SVA eigenlijk een apart onderdeel vormden van de collectie en de bussen uitsluitend in Arnhem konden worden ingezet is gekozen voor een verzelfstandiging van dit deel van de SVA collectie. Al enige tijd geleden is in samenwerking met trolley-enthousiasten[Lees meer]
Uit diverse overwegingen is besloten om de regio’s Brabant en Limburg samen te voegen onder de nieuwe naam: Regio Zuid. Over de samenvoeging is reeds enige tijd gesproken. Dat was logisch gezien de afstand in geografische zin van de medewerkers en busstallingen. doordat Jan van [Lees meer]
Ter gelegenheid van Koningsdag heeft Hans Albrecht op 26 april 2021 een koninklijke onderscheiding ontvangen uit de handen van de burgemeester Isabella zijn woonplaats van Houten. Hans is benoemd tot lid in de Orde van Oranje Nassau vanwege zijn grote verdiensten voor twee organisatie[Lees meer]
Nadat door Bram Cazius de secretaris van de Regio Oost alle oude nummers van de Veteraanbus waren gedigitaliseerd, zijn we nu zover dat een aantal nummers ook daadwerkelijk via de website toegankelijk zijn. DE techniek is nog niet helemaal daarvoor ingericht maar het begin is er! Met [Lees meer]
Op 5 oktober is rustig in zijn slaap Rob Boomsma overleden op 69 jarige leeftijd. Hij was jarenlang betrokken bij de SVA onder meer als secretaris van het Algemeen Bestuur. Ook was hij degene die bij de viering van het 50-jarig bestaan de gedachte opperde om het evenement te organiser[Lees meer]
Op 5 september 1949 werd de eerste trooleylijn in Arnhem in gebruik gesteld. Dat was reden voor de Stichting Trolleymaterieel Arnhem, de STA, om dat groots te herdenken. In de afgelopen maanden is na het overdragen van de trolley’s aan de STA die bij de SVA in eigendom werden be[Lees meer]
Van diverse kanten is de vraag gekomen of er foto’s zijn van het evenement op 21 en 22 augustus in de Werkspoorkathedraal in Utrecht. Technische beperkingen in onze webstructuur, maken het niet mogelijk om alle foto’s te laten zien via deze site. Daarom een kleine selectie[Lees meer]
Tijdens de viering van het 50-jarig bestaan zijn in de Werkspoorkathedraal heel veel foto’s gemaakt. Zowel van de bussen als van het symposium en ook van de uitreiking van de Koninklijke Onderscheiding aan de voorzitter van de SVA, Niek van Trigt. De fotografen zijn Martin v.d. [Lees meer]
Natuurlijk staan naast de bussen van de SVA ook de Vrijwilligers van de stichting bij het jubileum ter ere van 50jaarSVA! in het middelpunt van de belangstelling. In zijn toespraak voor een zaal vol vrijwilligers en donateurs ging Niek van Trigt in op de eerste vrijwilliger en opricht[Lees meer]
Tijdens het symposium op 21 augustus in de Werkspoorkathedraal in Utrecht, kwam de burgemeester van Bloemendaal de Washal binnen waar de bijeenkomst werd gehouden. En dat was niet zo maar. Hij vertelde in zijn toespraak dat Niek van Trigt, voorzitter van het Algemeen Bestuur van de SV[Lees meer]
Op de Beurs is op 22 augustus de 61e verjaardag gevierd van de “Bolramer” van de WSM. Met toespraken van voorzitter Harry Laming en destijds bij de WSM begonnen Ewoud Modderman werd te midden van een grote schare nieuwsgierigen en onder het genot van een speciaal gebakje m[Lees meer]