logo


Op 5 september 1949 werd de eerste trooleylijn in Arnhem in gebruik gesteld. Dat was reden voor de Stichting Trolleymaterieel Arnhem, de STA, om dat groots te herdenken. In de afgelopen maanden is na het overdragen van de trolley’s aan de STA die bij de SVA in eigendom werden bewaard, heel hard gewerkt om een aantal voertuigen weer rijvaardig te maken en op dezelfde plaats en dezelfde tijd met dezelfde handelingen de situatie van 70 jaar geleden in herinnering te roepen.

Door de HID van Rijkswaterstaat in de provincie werd het lint doorgeknipt en tegelijk werden de vlaggen op het Velperplein vóór Musis Sacrum gehesen. Een trotse voorzitter van de SVA, Herman Wilmer, kondigde daarna het verdere verloop van de festiviteiten aan. Uiteraard een rit met historische trolleys en een bezoek aan een speciale tentoonstelling over 70 jaar trolley en vervolgens met een trolley 2.0, gloednieuw, weer terug naar het beginpunt met een lunch en toespraken als slot.

Laat een bericht achter

*

Ontdek meer van Stichting Veteraan Autobussen

Abonneer je nu om meer te lezen en toegang te krijgen tot het volledige archief.

Lees verder