logo


Op 26 april 2017 werd Gerrit van Schagen op Paleis het Loo in Apeldoorn verrast met een Koninklijke Onderscheiding vanwege zijn bijzondere inzet voor maatschappelijke doelen. Met name werden de activiteiten voor de Stichting Veteraan Autobussen door de burgemeester genoemd. Uiteraard waren de echtgenote, dochters en zoon en kleinkinderen van Gerrit aanwezig en deelden in de eer die hem ten deel viel. De SVA werd op het Paleis vertegenwoordigd door zijn voorganger als penningmeester van het Algemeen Bestuur, Ed Worm, en de voorzitter van het Algemeen Bestuur, Niek van Trigt. Natuurlijk was ook Rob van Hengel als voorzitter van de Regio Oost-Nederland aanwezig. Hij had geregeld dat een cameraploeg van RTL bij de uitreiking present was. De uitzending van het item op RTL 4 was dezelfde avond te zien in het RTL Nieuws van half acht. Gerrit en Rob werden geïnterviewd en natuurlijk zat Gerrit achter het stuur van zijn vertrouwde Saurer die ook mooi in beeld kwam!

Later op de middag werd Gerrit nogmaals in het zonnetje gezet in Berg en Bos in Apeldoorn op een voor hem georganiseerde receptie. Niek van Trigt memoreerde de twaalf en een half jaar die Gerrit heeft gefunctioneerd als penningmeester van het AB en hoe hij met hoogte- en dieptepunten geconfronteerd werd. Maar doorzetten en betrouwbaarheid staan bij Gerrit centraal! Dus kan hij terugkijken op een mooie tijd. Rob van Hengel memoreerde daarna dat het heel wat moeite had gekost om een datum te vinden voor de uitreiking. Eerst was het de bedoeling om die te koppelen aan de plaatsing van de kiosk aan de Vlijtseweg bij de SVA-stalling. Dat ging niet door omdat de kiosk nog niet op zijn plek stond. Toen dat wel het geval was, kon Gerrit niet gehuldigd worden omdat hij met zijn echtgenote aan het fietsen was in Australië. Uiteindelijk werd het dan toch de dag van de “Lintjesregen” waarop de woorden klonken van de burgemeester van Apeldoorn: “Het is mij een groot genoegen u mede te delen dat het de Koning heeft behaagd om u te benoemen tot lid in de Orde van Oranje Nassau”.

Gerrit: Proficiat en bedankt voor wat je allemaal hebt gedaan voor de SVA en nog steeds doet.

Laat een bericht achter

*

Ontdek meer van Stichting Veteraan Autobussen

Abonneer je nu om meer te lezen en toegang te krijgen tot het volledige archief.

Lees verder